srovnání MBA

Podle čeho vybírat MBA školu?

Přestože je cena pro řadu potenciálních studentů důležitým faktorem výběru školy, neměla by být tím jediným. V současné době je nabídka kurzů natolik široká, že můžete zvolit přesně takový, abyste mohli znalosti okamžitě uplatnit ve své každodenní práci.

Školy se liší frekvencí učebních bloků i jejich rozložením v průběhu týdne. Lze si tak vybrat studium, které probíhá ve všední dny večer nebo zvolit variantu, kdy studujete o víkendu.

Zjistěte si také, jak konkrétně bude výuka probíhat. Některé školy nabízí samostudium, které spočívá pouze ve čtení PDF materiálů a knih a chybí skutečná interakce s lektorem a dalšími spolužáky.

Základ nestačí. Do výběru je důležité zahrnout i další parametry jako akce pro studenty a přednášky nad rámec kurikula, absolventské kluby, dostupnost studijních materiálů nebo složení lektorského týmu.

Prostudujte si reference absolventů, prohlédněte si sociální sítě škol. I díky nim můžete zjistit, jak často se zde konají „bonusové“ akce. Některé školy se sice mohou chlubit atraktivními hosty, fotky z přednášky ale mohou být už i několik let staré.

Chcete studovat MBA online? Otestujte zkušební verze studentských sekcí nebo si pečlivě zjistěte, jak studium probíhá.

Pokud jakékoliv informace nenaleznete na webových stránkách, obraťte se na školu přímo – mailem nebo telefonicky. Jejich ochota a rychlost a přesnost odpovědi na hledanou otázku může být také dobrou nápovědou.